Dovolená pro každého

Sportovní zájezdy
Eurovíkendy
Hory a lyžování
Pobyty u moře
Poznávací zájezdy
Příroda

Předvánoční Istanbul ****

Termín:

02.12. (Čt) - 05.12. (Ne) 2021

Délka:

4 dny, 3 noci

Stravování::

Snídaně

Doprava:

Letecky Praha

Typ zájezdu:

Poznávací

ID hotelu:

989920

Vložit zájezd do schránky
od 11 990 Kč
Harmonogram
1. den: Odlet ve večerních hodinách z Prahy do Istanbulu, města na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěké křižovatce obchodních cest mezi Evropou a Asií, po příletu transfer z letiště do hotelu, nocleh.
2. den: Po snídani okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, výlet lodí po Bosporu s krásnými výhledy na evropskou i asijskou část města lemované mešitami a paláci osmanských sultánů. Prohlídka úchvatného byzantského kostela Hagia Sophia – „Chrám Boží moudrosti“ s nádhernými byzantskými mozaikami, postavená byzantským císařem Justiniánem kolem roku 532 jako největší a nejmonumentálnější stavba tehdejšího světa, později přestavěna na mešitu a dnes sloužící jako muzeum. Poté návštěva jedné z hlavních ozdob města, dechberoucí mešity sultána Ahmeda přezdívané kvůli barvě obložení modrozelenými dlaždicemi jejího interiéru jako Modrá mešita. Poté cesta na náměstí Hipodrome - bývalé centrum správní a politické činnosti Konstantinopole s obeliskem z Egypta, Hadím sloupem z Delf a fontánou Willhelma II. Odjezd na hotel, fakultativně večeře. Individuální volno.
3. den: Po snídani prohlídka paláce Dolmabahce - sídlo tureckých sultánů. Jedná se o velký komplex paláců, pavilonů, mešit, fontán a nádvoří. Poté Galatská věž nebo též Kristova věž postavena v roce 1348, je vysoká bezmála 70 m a nabízí krásný výhled na celý Istanbul a na Bospor. Dále návštěva monumentálního paláce Topkapi – rezidence osmanských sultánů, centrum vlády osmanské říše a dnes rozsáhlé muzeum s mnoha sbírkami. Odpoledne možnost nákupů na vyhlášeném Egyptském bazaru zvaného též Bazar koření, s pravou orientální atmosférou, kde se střídají stánky s kořením a tureckými cukrovinkami. Poté návštěva Velkého bazaru, jednoho z největších komplexů tržnic na světě. Individuální volno. Odjezd na hotel, ubytování a fakultativně večeře.
4. den: Po snídani volno k individuálnímu programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.
V ceně zahrnuto
• leteckou přepravu Praha-Istanbul-Praha včetně tax a příplatků
• 3 noclehy ve dvoulůžkových pokojích se snídaní v hotelu**** (v centru) - Hotel Mercure Istanbul Bomonti (SPA, bazén)
• transfery z/ na letiště
• služby průvodce
• lodní výlet po Bosporu
• vstupy dle programu
• místní taxy
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Naši partneři

Vytvářím objednávku...