Dovolená pro každého

Sportovní zájezdy
Eurovíkendy
Hory a lyžování
Pobyty u moře
Poznávací zájezdy
Příroda

Istanbul Letecky

Termín:

25.09. (So) - 28.09. (Út) 2021

Délka:

4 dny, 3 noci

Stravování::

Snídaně

Doprava:

Letecky Praha

Typ zájezdu:

Poznávací

ID hotelu:

963726

Vložit zájezd do schránky
od 11 990 Kč
Poloha
Pulzující metropole mezi Evropou a AsiíTermín | 25. - 28. září 2021 Cena | 11 990 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 2 600 Kč Vítejte v Istanbulu, živoucí pokladnici historie, křižovatce kultur, mostu mezi kontinenty a náboženstvími. Říkali mu Byzantion, Konstantinopol a Cařihrad, po staletí byl centrem světových říší a sídlem císařů a sultánů. Není divu, že v jedenáctimiliónovém velkoměstě naleznete tolik pamětihodností, barev, vůní a kontrastů. Antické památky se prolínají s raně středověkými chrámy přetvořenými na mešity a zdobné osmanské baroko kontrastuje s elegantní moderní architekturou. Kouzlu Istanbulu nelze nepodlehnout...
Program
1. den
Odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno) do Istanbulu, jediného města rozprostírající se na dvou světadílech a na březích dvou moří – Černého a Marmarského. První seznámení s Istanbulem, procházka po třídě Istiklal Caddesi s historickou tramvají. Nocleh v hotelu.
2. den
Prohlídka starého Istanbulu začíná návštěvou Koňského náměstí, bývalého Hippodromu, kde byzantští císaři pořádali nádherné slavnosti. Jen několik kroků od Hippodromu navštívíme velkolepý chrám Boží moudrosti (Aya Sofya), mistrovské dílo byzantské architektury z poloviny 6. století, a dále mešitu sultána Ahmeta, proslulou svou modrou majolikovou výzdobou, díky které je známa především jako Modrá mešita.
3. den
Pokračujeme v prohlídce Istanbulu návštěvou sultánského paláce Topkapi s cennými uměleckými sbírkami a nádherným pohledem na záliv Zlatého rohu. Odpoledne dokončíme prohlídku návštěvou velkolepého paláce Dolmabahçe, posledního sídla osmanských sultánů a mistrovského díla architektury z poloviny 19. století. Poslední večer navštívíme proslulý istanbulský Velký bazar – Kappaliçarşi. Nocleh v Istanbulu.
4. den
Po snídani individuální volno, možnost nákupů, pro zájemce plavba po Bosporu, poté odjezd na letiště a odlet.Cena zahrnuje | leteckou přepravu Praha/ Vídeň–Istanbul a zpět s kabinovým zavadlem do 8 kg, ubytování v hotelu *** se snídaní, transfery z letiště do hotelu v Istanbulu a zpět, českého průvodce, tureckého doprovodného průvodce, pojištění proti úpadku CK.
Odjezdy
Praha
Vídeň
Cena zahrnuje
Leteckou přepravu Praha/ Vídeň–Istanbul a zpět s kabinovým zavadlem do 8 kg, ubytování v hotelu *** se snídaní, transfery z letiště do hotelu v Istanbulu a zpět, českého průvodce, tureckého doprovodného průvodce, pojištění proti úpadku CK.
Cena nezahrnuje
Cestovní pojištění, transfer z Brna na letiště a zpět 500 Kč jedním směrem, odbavené zavazadlo do 20 kg 1 300 Kč.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Naši partneři

Vytvářím objednávku...